زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور

به گزارش وبلاگ عسل، عبدالله متولی، مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در شرح اعمال تغییر در ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی در کشور گفت: در تمام ایامی که شاهد اوج گیری پیک شیوع کرونا ویروس بودیم، تمامی مراکز معاینه فنی در کشور فعال بودند و محدودیتی ایجاد نشد و حتی ساعت کاری آنها کم هم نشد. در حقیقت با توجه به اینکه مراکز معاینه فنی در گروه یک یعنی مشاغل ضروری دسته بندی می شدند محدودیت و تعطیلی برای آنها در ایام اوج گیری کرونا ویروس اعمال نشد.

زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور

او ادامه داد: هرچند که فعالیت مراکز در این مدت باعث شد آسیب بسیاری ببینند اما به علت اینکه ارائه خدمات آنها به شهروندان ضروری بود، همکاران ما در مراکز با رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی به وظایف خود عمل و به شهروندان در سراسر کشور خدمت رسانی کردند.

متولی گفت: در حال حاضر نیز که شاهد سیر نزولی شیوع این بیماری هستیم، مراکز معاینه فنی از صبح ساعت 7 و 30 دقیقه کار خود را شروع می نمایند و بسته به مراجعین کار را ادامه می دهند؛ یعنی ممکن است مرکزی که مراجعین بیشتری دارد حتی تا ساعت 24 نیز فعالیت داشته باشد و سایر مراکز نیز که مراجعین کمتری دارند تا ساعت 19 فعالیت خواهند داشت. در حقیقت ساعت فعالیت مراکز وابسته به مراجعه شهروندان خواهد بود.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور تاکید نمود: به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و مراجعه نمایندگان به مراکز معاینه فنی، به متقاضیان توصیه می گردد که از سرویس نوبت دهی اینترنتی استفاده نمایند و بر اساس نوبت به این مراکز مراجعه نمایند، چرا که به این ترتیب هم جلوی ازدحام جمعیت و مراجعه نمایندگان گرفته می گردد و هم اینکه در رعایت پروتکل های بهداشتی در این مراکز پیروز تر خواهیم بود.

او ادامه داد: به منظور اخذ نوبت اینترنتی برای مراکز معاینه فنی، متقاضیان می توانند در هر شهری به پایگاه و سایت اطلاع رسانی شهرهای خود مراجعه نمایند که به صورت مجزا فعال هستند. در حال حاضر 643 مرکز با 821 خط سرویس در کشور خدمات معاینه فنی خودرو ارائه می دهند.

متولی در مورد نرخ هزینه معاینه فنی برای خودروهای مختلف نیز گفت: در مجموع قیمت ارائه خدمات معاینه فنی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و برای خودروهای سبک 47 هزار تومان، خودروهای سنگین 71 هزار و 600 تومان، برای خودروهای دوگانه سوز تک مخزن 74 هزار و 500 تومان و برای خودروهای دوگانه سوز دو مخزن 89 هزار و 500 تومان است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان فعالیت مراکز معاینه فنی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید